Ako na svadbu minimalisticky – časť prvá

Svatební den

Za chvíľu to bude rok, čo sme si s Tonym povedali áno a ja som sa rozhodla na túto chvíľu trošku viac zaspomínať. Bojím sa, že o pár rokov si už možno nevybavím niektoré detaily a to by ma mrzelo. Hlavne z toho dôvodu, že našu svadbu a jej prípravy sme si neskutočne užívali. Nespomínam si na žiadny stres, hystériu alebo hektické udalosti (až na moju tehotnú sestru – takto si overujem, či číta moje články, haha!) A tak to aj bolo. Za štyri mesiace sme stihli svojpomocne (samozrejme spolu s našimi rodinami) pripraviť krásnu a príjemnú svadbu, na ktorú ešte doteraz radi a často spomíname.

Od začiatku sme sa zhodli v tom, že chceme malú a minimalistickú svadbu len v kruhu najbližších. Že nechceme míňať peniaze na žiadne premrštené dekorácie, grafické práce alebo nedaj bože na svadobné koordinátorky či agentúry. Chceli sme čo najviac vecí urobiť sami alebo požiadať blízkych o pomoc tak, aby svadba bola pre všetkých veľmi osobná, útulná a „príbeh hovoriaca“.

Prstene
Tony ma o ruku požiadal v apríli minulého roku a keďže sme v podstate nemali na čo čakať, rozhodli sme sa termín svadby stanoviť na september roku toho istého. Som Tonymu veľmi vďačná za to, že sme zásnubný prsteň šli vyberať spoločne a že tak rešpektoval moju extrémne vyberavú povahu. V deň zásnub som teda miesto prsteňa dostala krásnu gerberu. Nie že by som nemala rada prekvapenia, ale prstene som dovtedy nenosila a chcela som si byť istá, že ten zásnubný aj snubný nosiť budem rada.

 

Prsteňov sme videli niekoľko, ale nakoniec sme ten zásnubný vybrali u pani Barbory Vodovej v maličkom zlatníctve v brnenskej Slatine. Obom nám padol do oka veľmi jemný zlatý prsteň s ružovým korálom (geológovia v nás sa nezaprú). Nosím ho naozaj rada a pri pohľade naň si vždy zaspomínam na toto pekné obdobie.

Zásnuby

Podľa obrázku usudzujem, že Tony možno pozitívnu odpoveď nečakal 🙂

Obrúčky sme chceli takisto zlaté, úplne obyčajné, hladké a bez kamienkov. Na naše veľké prekvapenie nám toto splnila Tonyho mamina, keď nám podarovala ich staré obrúčky, ktoré už s Tonyho ocinom nenosili. Tú Tonyho sme museli dať zmenšovať a celkovo trochu esteticky upraviť (Tonyho otec pracuje na stavbách), moju stačilo len vyleštiť a bola pripravená na svadobný deň. Na obidve sme si ešte nechali zvnútra vyryť niečo pekné a takto jednoducho sme prstene mali nakoniec „z krku“.

Sloboda s rozlúčkou
Rozlúčka je tiež časť našej „predsvadby“, na ktorú spomínam veľmi rada. Tony sa na jednu noc presunul do Bratislavy za svojím svedkom a ja som zostala v Brne, kde ma navštívili tri najlepšie kamarátky zo školských čias.

Prvý večer sme strávili v útulnej kaviarni Café Le Petit (vtedy som ešte netušila, že tematika Malého princa bude aj naďalej súčasťou našej svadby). V sobotu mi dievčatá pripravili príjemný a z časti tajný program (to najlepšie malo prísť k večeru). Cez deň sme si urobili výlet na hrad Veveří a lodičkou sa zviezli späť k brnenskému prístavisku. Dali sme si dobrý obed a potom sme sa presunuli niekam (v tej chvíli so netušila kam a začínala som z toho byť nervózna).

Rozloučka se svobodou

Bola som príjemne prekvapená, keď som zistila, že na hodinu budeme uväznené v alchymistickom laboratóriu, kde sa pokúsime oslobodiť Homunkula. Takže som sa prvýkrát zúčastnila únikovej hry a odvtedy ma to chytilo tak, že som do toho zasvätila aj Tonyho a únikovky navštevujeme vždy, keď môžeme.

Večer sme sa už stretli aj s Tonym a s jeho svedkom a strávili sme príjemný čas v čajovni aj s ďalšími kamarátmi. Ráno sme si šli nostalgicky zahrať basketbal, čo ma usvedčilo v tom, že som urobila dobre, keď som svoju „basketbalovú kariéru“ ukončila už v skorom veku.

Doteraz som vďačná za to, že moja rozlúčka so slobodou bola takto krásne magická a som rada, že to – snáď – postupne začnem dievčatám oplácať.

A keďže ja sama nerada čítam extrémne dlhé blogové príspevky, rozhodla som sa, že tu prvú časť článku ukončím. Čoskoro sa môžete tešiť na druhú časť, v ktorej sa dozviete niečo o našom oblečení, výzdobe a ďalších prípravách, ktoré by sme určite radi niekedy zopakovali (milí priatelia, toto je výzva pre vás všetkých slobodných).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: