podzim

Šťastný nový podzim!

Teplé a príjemné slnko, osviežujúci vánok a trávu zelenajúci dážď. Prišla jeseň. Nie tá astronomická, ale – ako s obľubou používajú meteorológovia – pocitová. A ja sa po dlhej dobe cítim ako v raji a konečne si aj v hospode môžem bez výčitiek (nie mojich, ale čašníkových) objednať čaj, prípadne iný teplý nápoj.

Sedím na balkóne a po dlhej dobe dopriavam mojej tvári príval nespaľujúceho slnka. Počujem ako sa v parku hrajú deti. Jasné, dnes začal školský rok. A mňa zaleje ešte o čosi hrejivejší pocit. Pravdou je, že ma oslavy Silvestra a Nového roku nikdy nejak obzvlášť nebrali.

O to viac som ale milovala začiatok roku školského. Vôňa nových učebníc a zošitov, všetko pekne pripravené pre nové začiatky. Akoby sa všetky udalosti minulých mesiacov vymazali a uvoľnili priestor novým zážitkom. Prvé – ešte nepopísané – stránky v mojich zošitoch, čakali len na mňa. Akou farbou začať?
začátek školního roku

Školské a vysokoškolské časy mám už dávno za sebou a nemám ani deti, takže by sa dalo očakávať, že moje nadšenie z nového školského roku už dávno vyprchalo. Opak je však pravdou. Aj naďalej si toto obdobie užívam a je jedným z mojich najobľúbenejších. Z ulietaných dní, kedy je cestovanie skoro až povinnosťou, sa stávajú dni jesene. Uzemňujúce, kreatívne, voňavé.

Všetko sa vracia do starých koľají, ale s nádychom novosti. Prichádza priestor na nové projekty a nové stretnutia. Dodaná energia z leta si žiada roztiahnuť svoje krídla. Na nás je len dovoliť jej to.

Preto vám prajem úspešný štart do „nového roku“, či už je vašou úlohou zaujať miesto v školskej lavici, vypraviť vášho študentíka do sveta alebo sa navrátiť do pracovného procesu. Každé obdobie je jedinečné a preto si aj túto jeseň užite v prítomnom okamžiku, plnými dúškami.

Published by

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.